sincan nakliyat

Şehiriçi Nakliyat

Şehiriçi Nakliyat

Aynı il sınırları içerisinde bulunan taşımacılık işlemleri, taşınacak eşyalar arasında cins farkı gözetmeksizin yapılıyor ise, bu tip nakliye hizmetlerinin adı şehir içi nakliyat olarak adlandırılmaktadır. Şehiriçi nakliyat hizmetleri sıradan taşımacılık şeklinde yerine getirileceği gibi, aynı zamanda evden eve nakliyat olarak ifade edilen nakliye biçimi de şehir içi nakliye hizmetleri kapsamına girmektedir. Konut eşyalarının taşınması, ofis taşımacılığı, kurumsal taşımacılık ve mağaza taşımacılığı gibi tüm nakliye hizmetlerini kapsamaktadır. Tek fark, taşımacılık hizmetinin aynı il sınırları içerisinde gerçekleştirilmesidir. Ancak günümüzde bu kavramı yerine getiren büyük firmalar, sadece şehiriçi nakliye hizmetini değil, şehirlerarası ve hatta uluslararası nakliye hizmetlerini de gerçekleştirmektedir

şehiriçi nakliyat

Şehiriçi Nakliyat

Şehiriçi nakliyat hizmetleri diğer kavramlarda olduğu gibi aynı temel ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Nakliye hizmetini talep eden kişi ya da kuruluşlara, yine aynı şekilde keşif hizmeti gerçekleştirmek üzere personel görevlendirilmesi yapılmaktadır. Görevlendirilen personel, taşınacak eşyanın niteliklerini belirleyerek uygun bir taşıma planı hazırlamaktadır. Bu plan içerisinde öncelik ile taşınacak eşyanın cins ve miktarları belirlenmekte daha sonra her cins eşya grubuna ait uygun ambalaj malzemeleri tespit edilmektedir. Yine aynı şekilde şayet bulunuyor ise, söküm ve montaj işlemleri de bu plana dahil edilmektedir. Taşınacak eşyanın gideceği adres bilgileri, taşımanın gerçekleştirileceği tarih ve saat bilgileri, muhtemel varış tarih ve saat bilgileri ve sigorta bilgileri ile taşıma bedeli de hazırlanan bu ilk planda net olmamak ile birlikte belirtilmektedir. Taslak olarak nitelendirilecek bu ilk plan nakliye şirketinin ofisinde gerçek sözleşme haline getirilmektedir. Nakliye hizmetini talep eden kişi ya da kuruluşların onaylamasına müteakip, belirtilen şartlar dahilinde nakliye hizmeti başlamaktadır. İlk olarak bulunuyor ise, söküm işlemleri yapılmakta ve sökülen parçalar uygun malzemeler ile paketlenmektedir. Daha sonra diğer malzemeler paketlenerek yükleme işlemine geçilmektedir. Yükleme ve istif işlemlerinin tamamlanmasına müteakip nakliye hizmetlerinin ulaşım aşamasına geçilerek eşyalar belirtilen adrese doğru yola çıkmaktadır. Son aşama ise boşaltma ve ambalaj açımı ile montaj işlemlerinin tamamlanmasıdır.

Şehiriçi Evden Eve Nakliyat

Her işte olduğu gibi şehiriçi nakliyat hizmetlerinde de referans sahibi güvenilir firmaların tercih edilmesi kaliteli hizmetin ortaya çıkmasına neden olacaktır.