Ankara Sigortalı Nakliyat

Ankara Sigortalı Evden Eve Nakliyat ve Eşya Taşıma

Şehirler arası ve şehir içi nakliyat hizmetlerinde eşyaların yüklemeden boşaltmaya kadar geçirilen herhangi bir süreçte başına gelebilecek olumsuzluklara karşı teminat altına alınmasına sigortalama hizmeti adı verilmektedir. Bahsedilen bu olumsuzluklar, kaza, kaybolma, hırsızlık, yangın ve ıslanma gibi nedenlerdir. Evden eve nakliyat için birkaç sigorta çeşidi bulunmaktadır. Bu sigortalar 3 ana teminat üzerine kurulmaktadır:

Tam ziya: Dar ve sınırlı bir sigortalama hizmetidir. Taşınan eşyalar ve taşıyan araç bu sigortayla tanımlandığına göre tamamen ziyan olmalıdır. Kısmi hasar bu teminat ile ödenmemektedir.

Dar teminat: Bu teminatın amacı, ateş, su taşkınları, heyelan, çığ, deprem, yangın, aracın devrilmesi, kaza gibi olayları kapsamaktadır. Bu tip bir olayla karşılaşıldığı zaman zararlar temin edilir.

Geniş teminat: Bu teminat en güvenilir teminattır. Eşyaların çıkışından varışı yerine kadar her türlü kaza ve aksilik durumunda zarar karşılanmaktadır. Bu teminatı genellikle evden eve nakliyat firmaları vermemektedir çünkü eşyalar sıfır olmadığı için zararı analiz etmek zor olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir